Vítejte na osobních stránkách osoby jménem Michael Vávra,
alias "DarkStormyAngel"


Pojednání o víře

Co je to bůh(bohové)? Jsou to bytosti z masa a krve,éterické bytosti,či jen nějaká síla soustředěná do jednoho místa,která vykazuje myšlení? Každopádně se jistě shodneme,že „něco“ ,co kdokoli z nás označí za boha,se musí vyznačovat nadpřirozenou mocí.

Ale důkazy na jakoukoli podobu této moci chybí. Co opustit otázku podoby a zabývat se její podstatou? Proč a jak se projevují? Zda vůbec. Je mnoho teorií…některé tvrdí,že tyto bytosti získávají svou sílu od svých uctívačů,tedy i velikost této síly se odvozuje od počtu uctívačů,z toho vyplívá i neomezené množství těchto sil; jiné zase tvrdí,že jejich počet, podoba i poslání jsou dány(zřejmě ještě větší mocí-snad tou,která stvořila Vesmír? ; jiné hovoří o těchto silách,jako o lidech,kteří postoupili na vyšší vývojový stupeň a tím získali svou moc.

Zkusme se zabývat trochu jinou filozofií. Co když je taková síla ukryta v každém z nás?! Jen o ní nevíme a tudíž ji neumíme používat? Není víra samotná založena na nás samých? Přišel za námi někdo(krom našeho okolí = lidí jako my) s tím,že víra v to,či ono je ta správná a jediná?Ne!

Každý z nás si volí v co a do jaké míry bude věřit. Kdo z vašeho okolí o sobě prohlašuje,že je křesťanem,či vyznavačem jiného náboženství,dodržuje všechna přikázání,chodí v předepsané dny do kostela a dodržuje všechny dané tradice a svátky,pro to dané vyznání? Pochybuji,že si vzpomenete,byť jen na jediné jméno. Protože takovíto lidé jsou označováni za fanatiky a dle mého názoru jimi i jsou.

Záleží na každém jednotlivci,jakou ŽIVOTNÍ FILOZOFII (dále jen ŽF) ,si zvolí! A není právě tato ŽF naší vírou?! Někdo si bere z každého náboženství něco,jiný se hlásí jen k jednomu,ale řídí se jen částmi jeho výkladu…je mnoho způsobů a druhů víry,tedy ŽF. Tímto vším chci říct-rozlišovat náboženství,či dokonce některá popírat a potlačovat je holý nesmysl! Dále je zde otázka dobra a zla. Jak by mohlo být jedno bez druhého? Kdybychom neměli zlo,jak by jsme věděli,že to co máme je dobro? V tomto směru je nejlepší řídit se vlastním úsudkem,zde ale vzniká problém,že ne každému se to musí jevit stejně. Např.- masový vrah si myslí,že to co udělal bylo naprosto správné a necítí žádnou vinu(pro něj to bylo dobro),samozřejmě v očích veřejnosti to je ohavný a odsouzeníhodný čin! Kde se tedy nalézá ta pomyslná hranice? Ta pravda o dobru a zlu? Obě tyto stránky podstaty jsou v nás a je jen na nás,jak budeme jednat!-k posouzení následků našich činů je potřeba používat tzv.selský rozum.

Zde bych se chtěl zastavit u velmi diskutovatelného Křesťanství vs. Satanismus. Dle mého křesťanství stvořilo satanismus samo. Když někdo založí frakci,která hlásá,že šíří jen dobro; musí vzniknout její opak…ale byl to opravdu plnohodnotný opak,tedy „zlo“? Myslím,že ne…pouze skupina lidí,kteří si uvědomovali sama sebe,tak aby si nechtěli nechat přikazovat,jak mají žít,se rozhodla odtrhnout. To samozřejmě vedlo k jejich zavržení fanatickou společností. Byl vymyšlen Satan (patrně mluvčí druhé strany;třeba se tak skutečně jmenoval) a uctívači ďábla byly na světě. Jistě,nepopírám,že s postupem času se vytvořily odnože,které opravdu představovaly to pravé „zlo“ (oběti atd.). Ale ta pravá ŽF satanismu dle mě,stále spočívá v tom jednat svobodně a racionálně.

Stejně tak i jiná náboženství v sobě skrývají dobré věci i špatné,které vedou k potlačování jiných hodnot. Zde záleží na každém z nás,které části si vybere!

Odkaz na server Seznam.cz
Stránky pro stahování softweru
 Odkaz na server Atlas
Stránky serveru Google
Stránky serveru Webzdarma.cz
Stránky serveru Stahuj.cz
phpMy_Admin
Linux Software
TeamViewer
Jak psát web
  Uvod   News   Me   Pc   Dark   Pes   Ryby   Pub   Kniha   Muzika   Faq   Embed   Chat   Trezor Webdesign - Lord StormMaster ®
Administrace